![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografier 15526215
*
nr 1552 6215
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Litografier, 3 st, Signerad, numrerad 75-upplaga, daterad 1983. Bildmått: 65x47 cm, yttermått inklusive ram: 81x63 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2023
kl 20:40:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/7 15:01:27
1
100 kr
17/7 14:47:03
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Endre Nemes
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Läs mer om Endre Nemes
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: endre nemes litografier numrerad 75-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
*
Endre Nemes
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Läs mer om Endre Nemes
nr 1552 6215
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Litografier, 3 st, Signerad, numrerad 75-upplaga, daterad 1983. Bildmått: 65x47 cm, yttermått inklusive ram: 81x63 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/7 15:01:27 | 1 | 100 kr |
17/7 14:47:03 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Endre Nemes
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Endre Nemes
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: endre nemes litografier numrerad 75-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05 -
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47